Savcı Özlem Salkım’ın ölümünde astsubaya 2,5 yıl hapis

Savcı Özlem Salkım’ın ölümünde astsubaya 2,5 yıl hapis

Yozgat’ta Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Özlem Salkım’ın şüpheli ölümüyle ilgili davada karar çıktı. Şaka yaparken silahın ateş aldığını ve savcının bu şekilde vurulduğunu söyleyen Astsubay Ahmet M., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın doğum günü kutlamasında Astsubay Ahmet M.’nin tabancası ile şaka yaparken silahtan çıkan kurşunla yaşamını yitirmesiyle ilgili davada karar çıktı.

Sorgun Adliyesi’nde görev yapan Özlem Salkım, geçen yıl 24 Mart’ta Bahçelievler Mahallesi Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki evinde, arkadaş grubuyla doğum gününü kutladığı sırada başından tabanca ile vurularak ağır yaralanmış ve hastanede hayatını kaybetmişti. Salkım’ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada olay sırasında evde bulunan astsubaylar Ahmet M. ve Mehmet S. hakkında ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede; Özlem Salkım’ın doğum gününü kutlamak için arkadaşları Cumhuriyet Savcısı H.A. ile astsubaylar Ahmet M. ve Mehmet S. ile evinde bir araya geldiği, Ahmet M.’nin, Mehmet S. ile mutfakta yiyecekleri hazırlarken belindeki silahı kitaplığın üzerine bıraktığı, sonra grubun birlikte yemek yiyerek, alkol aldığı belirtildi.