Kar İstanbul’a geri döndü: Bugün hava nasıl olacak?

Kar İstanbul’a geri döndü: Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı. Hava sıcaklığı düştü, kar yağışı geri döndü. Peki yağış ne kadar sürecek? İstanbul’da, geçtiğimiz Cumartesi günkü gibi bir yağış olacak mı? Bu soruların yanıtını NTV Meteoroloji Mühendisi Dilek Çalışkan verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yapılan uyarıların ardından İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı. MGM’den yapılan uyarıda, “Cumartesi günü kar yağışlarının etkisini daha da arttırarak Pazar günü öğle saatlerine kadar iç ve yüksek kesimleri ağırlıklı olmak üzere yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor” denildi. Meteoroloji uyarısına göre, yağışların pazar günü 12.00’ye kadar süreceği öngörülüyor.

Kar yağışının bugün daha uzun aralıklar yağacağını belirten NTV Meteoroloji Mühendisi Dilek Çalışkan, “Özellikle Marmara denizine kıyısı olan ilçelerde daha uzun aralık olacak” dedi. Yarın yağacak karın daha sık olacağını söyleyen Çalışkan, “Pazar ve Pazartesi günü daha çok sulu kar şeklinde bir yağış olacak” ifadelerini kullandı.

Meteoroloji’nin yaptığı uyaırda ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği hatırlatıldı. AKOM yetkilileri vatandaşları soğuk hava ve kar yağışlarına karşı uyardı. AKOM’a göre İstanbul’da etkili olması beklenen soğuk hava nedeni ile 9 derece civarında seyreden sıcaklıkların hafta sonuna kadar 0 dereceye kadar düşeceği öngörülüyor. Beraberinde bugün sabah saatlerinden itibaren il genelinde kar yağışı geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.