Haber Detayı
18 Kasım 2016 - Cuma 13:33 Bu haber 1716 kez okundu
 
SAKARYA ORTAOKULU SINIF TEMSİLCİLERİ BİR ARAYA GELDİ
Sakarya orta okulu okul idarecileri ve okul aile birliği yönetim kurulu başkanı üyeleri ile okul sınıf temsilcileri kasrı kebapta organize edilen aksam yemeğinde bir araya geldi
Eğitim Haberi


Toplantıya  Sakarya ortaokulu müdürü İsmail sener, müdür yardımcıları Kasım kaya, İsmail Özbakan okul aile birliği başkanı Timuçin erem  ile sınıf temsilcileri eşleriyle birlikte katıldı. 

Nezih bir ortamda sıcak dostluklar arasında geçen toplantıda Bolu ilinin en köklü ve şehir merkezindeki konumu gereği göz önünde olduğu vurgulanarak okulun adı ve konumuna yakışır hizmet ve başarıların gerçekleştirilmesi hususunda birlik beraberlik içinde hizmet verilmesi kararlaştırıldı. 

Okulun ilk döneminin ilk yemekli toplantısı olan organizasyonda okul için bir araya gelen yönetici ve veliler tanışma imkanları buldu. 

Büyük bir katılımın olduğu toplantıda bir konuşma yapan  okul aile birliği başkanı Timuçin Erem “Küçük kalplerde büyük hayaller barındıran okulumuzun öğrencileri adına düzenlemiş olduğumuz tanışma ve kaynaşma niteliğindeki yemeğe  katılım ve desteğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Okulumuzda eğitim öğretim gören öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilmek için velilerimiz ve özellikle sınıf sorumlularımızın okulumuz sorunlarına birinci elden direk muhatap olarak sizlerden dinlemek istedik ve bu amaçla yemek etkinliğini düzenledik.”dedi ve söyle devam etti.

“Bildiğiniz gibi okul aile birliğinin amacı, aile ve okul arasındaki ilişkileri güçlendirmek, işbirliğini sağlamak, öğrencilerin daha başarılı olmaları için onların temiz,bakımlı ve güvenli bir ortamda bulunmalarına yönelik ortaklaşa önlemler almaktır. Eğitim öğretim yılında öğrencilerimize daha sağlıklı hizmet sunmak için, eğitim ve öğretimin istenilen amaca erişebilmesi için okul aile birliğinin siz değerli velilerimizin maddi ve manevi desteğine ihtiyaç duyduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Yaptığımız her çalışmanın çocuklarımız için, yarınlarımız için olduğunu düşünürsek okulumuza yapacağımız hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıyız. Birlikten kuvvet doğar sözünü hepimiz biliriz, ama uygulayabilir miyiz? Eğer uygulayabilirsek güçlü kuvvetli bir gelecek bizi bekliyor demektir. Okul Aile Birliği olarak biz görev süremizde kısıtlı kaynaklar içerisinde maddi ve manevi olarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Tabii ki yapmak isteyip de yapamadığımız işler de bulunmaktadır. Çünkü elimizdeki kaynaklar çok sınırlıydır. Geçen dönem de okulun ne zorluklar çektiğini biliyorum .

Okulumuzda temizlik hizmetlerinin, güvenlik hizmetlerinin aksatılmadan yürütülebilmesi ve buna paralel olarak eğitim ve öğretim ortamının iyileştirilmesine yönelik harcamaların karşılanabilmesi açısından velilerimizden 1.ve 2  Dönem 50,00 TL. olarak katkı payı alınması hususu genel kurulda kabul edilmişti.ama veremeyenler ve vermeyenler var onun için bu konulara duyarlı olunursa seviniriz.

Sizlerden talep edilen katkı payları öğrencilerimizin daha uygun ortamlarda eğitim-öğretime devam edebilmeleri, güvenliklerinin sağlanmaları ve temiz tuvalet, lavabo-çevre kullanabilmeleri için kısaca başarılarının artması için talep edilmektedir. Sayın velilerimiz öncelikle şunu iyi bilmeliler ki, okulumuza yaptığınız ve yapacağınız katkılar-bağışlar hiçbir öğretmenin veya idarecinin özel kullanımına sunulmamaktadır. Kaldı ki alınan bu katkılar bağışlar okul giderlerini karşılamaya bile yetmemektedir. Eğer geçecek olan  2. öğretim döneminde İş Kurdan eleman desteği ve bakanlıktan temizlik hizmet alımı kısıtlı olmuştur bu aidatlarla inanın temizlik elemanlarının ücretleri ödemekte zorluklar çekiyoruz  Okul Aile Birliği olarak geçen eğitim öğretim döneminnde de okulumuza katkıda bulunan duyarlı velilerimize teşekkür ediyoruz. bundan sonra da velilerimizin de daha hassas ve duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bu okul çocuklarımızın, benim, senin, bizim, sizin, hepimizin okulu. Sizler katkılarınız ile destek verirseniz çocuklarımıza okulumuzun vizyonu olan çağdaş eğitimi en iyi şekilde sunabiliriz. Okulumuz ve çocuklarımız yarınlara sağlıklı, güvenli ve başarılı bir şekilde ulaşır

Toplantıya katılan yönetici ve sınıf temsilcilerimize ve öğretmenlerimize Okul Aile Birliğimiz adına teşekkürlerimi sunuyor ve 2016-2017 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza başarı getirmesini diliyorum. Ayrıca yeni seçilecek Okul Aile birliğine de çalışmalarında başarılar diliyorum. “ dedi

Okul müdürü İsmail şener ise yaptığı konuşmada “ Sizlerin can damarı biricik evlatlarınızın emanet edildiği okulumuzda bilin ki sizler kadar bu geleceğin teminat çocuklarımıza önem veriyoruz biz öğretmenlerin asıl görev ve amacı bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı günün şartlarında en iyi basarılı birer fert olarak yetiştirilmesi için yetiştirlmesidir bunun için de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapacağız.

Öğrencileri sadece akademik olarak değil, milli ve manevi değerlerle yüklü, kutlu vatan toprağımızı yüceltecek, gelecek nesillere güzel örnek teşkil edecek şekilde ve düzeyde yetiştirmenin önemine de bilhassa iyi biliyoruz. “

Eğitim ve öğretim noktasında, sahada yaşanan aksaklıkların daha yakından ve birinci ağızdan takip edildiğini belirten Şener bolu ilimizdeki başarılarımız malumunuzdur.iki yılda yakalanan başarının, değişim ve gelişimin daha üst seviyelere çıkarılması noktasında çizilen yol haritalarının sağlıklı bir biçimde şekillendiğini vurgulayan Şener, başarının, toplumun tüm dinamiklerini harekete geçirmekle ve onların enerjilerinden faydalanmakla gerçekleşebileceğini vurguladı.

şener, öğrencileri sadece akademik olarak değil, milli ve manevi değerlerle yüklü, kutlu vatan toprağını yüceltecek, gelecek nesillere güzel örnek teşkil edecek şekilde ve düzeyde yetiştirmenin önemine değindi.ve katılımlarından dolayı okul aile birliği başkan ve yöneticileriyle ,sınıf temsilci velilere teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
 
Etiketler: Sakarya, orta, okulu, okul, idarecileri, okul, aile, birliği, yönetin, kurulu, b
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Bolu
Yoğun Kar Yağışlı
Güncelleme: 15.01.2019
Bugün
-
Çarşamba
-5° - -2°
Perşembe
-5° -
Bolu

Güncelleme: 14.01.2019
İmsak
06:37
Sabah
08:09
Öğle
13:09
İkindi
15:34
Akşam
17:57
Yatsı
19:22
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı